Weleda

Korene firmy WELEDA siahajú do roku 1918, kedy boli v Dornachu vo Švajčiarsku založené laboratóriá na výrobu a vývoj liečiv, prírodnej kozmetiky s liečivými účinkami a dietetík na princípoch práve vznikajúcej antropozofickej medicíny. Jej základy vypracoval filozof a prírodovedec Rudolf Steiner v spolupráci s lekárkou Itou Wegman. Spoločnosť s názvom Weleda vznikla z týchto laboratórií v roku 1921 vo švajčiarskom Arlesheime a v tom istom roku bola založená súčasne jej pobočka v Nemecku vo Schwäbisch Gmünde - tá vyrástla na dnes najväčší podnik spoločnosti.

 

Od decembra roku 2000 pracuje organizačná zložka i na Slovensku. Dnes má Weleda dcérske spoločnosti alebo zastúpenie vo viac ako päťdesiatich krajinách na všetkých kontinentoch sveta.

Hoci Weleda je vo svete známa najmä vďaka svojim početným prípravkom skôr ako farmaceutická spoločnosť (fytoterapeutiká, homeopatiká a originálne antropozofické liečivá), polovicu jej produkcie tvorí prírodná liečebná kozmetika a dietetiká. Prísne kritériá Smernice pre kontrolovanú prírodnú kozmetiku platnej v Nemecku od roku 2001 a od roku 2009 tiež medzinárodných kritérií certifikácie NaTrue dnes spĺňa viac ako 80 kozmetických výrobkov so značkou WELEDA, ktoré sú takmer všetky aj v sortimente prístupnom obyvateľom Slovenska. Ich prostredníctvom prispievame k tomu, aby sa nám žilo príjemnejšie. Rozdiel pocítite každé ráno pri vojdení do kúpeľne. Je iné zacítiť syntetiku alebo sviežu prírodu...

 

Už v dobe, keď bolo slovo ekológia ešte neznáme, firma svojím konaním napĺňala zodpovedný postoj človeka voči prírode a od tejto filozofie neupustila dodnes. Ako jedna z prvých kozmetických firiem splnila podmienky noriem ISO 14001 pre ekologický manažment firiem, firma v Nemecku je tiež súčasťou systému "Zelený bod", ktorý zaisťuje recyklovanie obalových materiálov.

Firma plní rozšírené záväzky podľa smernice pre výrobcov kontrolovanej prírodnej kozmetiky - transparentné výrobné postupy a pravdivé informovanie spotrebiteľov, aktívne nasadenie proti používaniu genetických manipulácií na získanie rastlinných a živočíšnych surovín, aktívna podpora ekologického poľnohospodárstva, dôraz na ekologickú únosnosť výroby a použitých obalových materiálov, ekologickú likvidáciu odpadov, sociálnu únosnosť výroby využitím surovín a projektov krajín tretieho sveta, fair trade. Je príjemné vedieť, že kúpou našich výrobkov umožňujete aj pestovateľom ruží v Turecku či pestovateľom aloe vera v Brazílii žiť lepšie. A takýchto projektov máme po svete viac než desať...

 

 

Väčšina z nás si neuvedomuje, že svojím každodenným výberom pri nákupoch volíme výrobcu, ktorého podporíme v jeho činnosti. Volíme medzi chemickým a biologickým pestovaním, medzi špinavými a čistými riekami, medzi smogom a čistým vzduchom,... Weleda už viac ako 90 rokov vyrába lieky a prírodnú kozmetiku, pomáha ľuďom pri navrátení rovnováhy tak, že pri svojej činnosti neubližuje prírode, naopak, aktívne podporuje ochranárske aktivity. Túto náročnú úlohu si zobrala na seba dobrovoľne ešte v čase, keď ekologické problémy sveta neboli tak závažné ako dnes. V súčasnosti považujeme tento postoj za existenčne nevyhnutný.

Možno nebudete veriť, ale ak si zvolíte naše výrobky, môžete začať naozaj pokojne spávať. Prispievate nielen k čistejším riekam a vzduchu dnes, ale i k zdravšiemu prostrediu v budúcnosti svojim deťom. Prispievate k príjemnejšiemu zajtrajšku.

 

 

Žiaden tovar od výrobcu Weleda nebol nájdený....

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.