Herbatint

Herbatint je talianska značka permanentných farieb na vlasy s výťažkami z ôsmich bylín, ktoré sú prírodnejší alternatívou dlhotrvajúceho farbenie vlasov so 100% pokrytím šedín. 

V roku 1970 boli farby Herbatint prvý permanentný farbou na vlasy bez amoniaku, založené na rastlinných extraktoch. Pri vývoji sa tvorcovia zamerali na spôsob, ako najšetrnejšie ale efektívne farbiť vlasy. Pretože ostatné produkty od konkurenčných značiek obsahovali veľa zdraviu nebezpečných chemických látok, rozhodli sa zo svojich farieb odstrániť práve amoniak, ktorý vlasom, pokožke aj dýchacím cestám môže škodiť, ďalej rezorcinol, ktorý môže spôsobiť kontaktnú dermatitídu, parabény, ktoré sa radí medzi alergizujúce konzervanty a alkohol. Obsah peroxidu vodíka potom znížili na minimum (po namiešaní farby sa jedná o 3%, pričom európska legislatíva pre farby na vlasy namiešaných a pripravených na použitie povoľuje 6%).

Farby na vlasy Herbatint sa predávajú v 40 krajinách sveta. Jedná sa o výrobky kvalitné, spotrebiteľsky bezpečné a vhodné aj pre citlivú pokožku, čo dokazujú niektoré ocenenia, ktoré táto rada získala. Rovnako skvele vyšli z testu francúzskej spotrebiteľské nezávislej testovacej organizácie "60 millions consommateurs", ktorá testovala 18 medzinárodných značiek farieb na vlasy a zo všetkých testovaných bola farba na vlasy Herbatint ako jediný odporúčaný produkt pre svoju zdravotnú bezpečnosť. Ostatné produkty však boli hodnotené ako obsahujúci viac potenciálne škodlivých látok.

Fakt, že vo farbách Herbatint je obsiahnuté ďaleko menšie množstvo senzibilizujúcich látok, ako v bežných farbách na vlasy prekladá aj záver testovanie produktu na špeciálne vybraných jedincoch s dipozícii pre citlivú kožu, ktorá reaguje začervenaním, alebo edémom do 48 hodín po expozícii. Zo 160 testov celá farebná škála Herbatint vykazovala dobrú, až veľmi dobrú znášanlivosť u jedincov s takto citlivou pokožkou. 

Výrobca zaručuje, že farby Herbatint nie sú testované na zvieratách, sú vhodné aj pre vegánov a ich papierovú časť obalu, ktorá je kontrolovaného pôvodu, je možné plne recyklovať.

10
1111011

Stránka 1 z 1 - 10 položiek celkom

Stránka 1 z 1 - 10 položiek celkom

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.