Čo je prírodná kozmetika a biokozmetika?

 

         

 

Napíšem to jednodcho, prírodná kozmetika a biokozmetika neobsahuje nebezpečné chemické zložky, syntetické zložky, umelo vytvorené látky, chemické konzervanty, toxíny, emulgačné, aromatické látky, driváty ropy a teda všetko čo našej pokožke a teda nám škodí. 


Na úvod niečo o pokožke.

Pokožka fugnuje ako dvojsmerná cesta. Jedným smerom vylučuje z tela odpadové látky a toxíny, druhým smerom zasa vstrebáva to čo na ňu nanášame. Pokožka musí tiež prirodzene dýchať. Ak chceme aby ostala zdravá, krásna a plnila svoje funkcie, musíme jej venovať dostatočnú pozornosť a starostlivosť. 
Je dôležité si teda uvedomiť, že pokožka nie je umelá, nepríma umelé a syntetické zložky, takéto zložky jej škodia. Potrebuje prírodné rastlinné oleje, rastlinné zložky a výťažky. Sami spoznáte ako sa Vám pokožka za to odvďačí! 

 

Pre koho je určená?

Pre všetkých ľudí!

Jednou skupinou sú ľudia, ktorí netrpia kožnými problémami a majú pomerne zdravú a odolnú pokožku aj organizmus, si neuvedomujú ako im bežná kozmetika škodí. Pokožka bojuje proti chemickým látkam, no nedokáže sa brániť donekonečna. Skôr či neskôr sa kožné a zdravotné problémy prejavia aj u takýchto ľúdí. Snažím sa ľuďom pomáhať a radiť im aby predišli takýmto problémom.

Ďaľšiu skupinu tvoria ľudia, ktorý už kožné problémy majú. Z vlastnej skúsenosti viem a vidím ako takýmto ľuďom prírodná kozmetika pomáha. Prejavy kožných problémov sa zmierňujú, ba dokonca až miznú. 

Tehotné ženy. Prežívajú náročné a zároveň krásne obdobie vo svojom živote. Snažia sa zdravo stravovať a celkovo viesť zdravý životný štýl aby bábätko nijak neohrozovali. K zdravému životnému štýlu patrí aj používanie zdravej kozmetiky. Budúce mamičky sa tiež chcú pripraviť na pôrod, a to čo najlepšie. Pre toto obdobie a na prípravy na pôrod je dokonca určená špeciálna prírodná kozmetika pre tehotné ženy. 

V neposlednom rade sú dojčatá a deti. Veľmi citlivá skupina. Na citlivej jemnej detskej pokožke sa prejavia akékoľvek umelé a chemické látky v podobe ekzémov a vyrážiek. Často nepríjemne svrbia a dieťatko je potom nervózne a ubolené. Pre detičky a dojčatá je tiež určená ovzvlášť jemná prírodná kozmetika. Doprajte svojim deťom to najlepšie, ony samy si zatiaľ vybrať nemôžu.

 

Kúpou takejto kozmetiky sa stávate zodpoveným človekom. Zodpovedným voči svojmu zdraviu a aj voči prírode. 

 

V ďaľšom článku sa budeme venovať ekodrogérii - pracie prášky, aviváže, čistiace prostriedky. 

 

 

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.